DWUP - CIiPKZ - Banerek [ v 02 e ] - Strona główna.jpg
ciipkz-topn.png
banero.jpg
CBOP2.jpg
facebookciipkz.jpg
Opcje zaawansowane
 
Marzec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
OTeK- owe wyprawy z wrocławskim Centrum Kariery
grafika

 

Jesienny, październikowy trzeci tydzień b.r.  to gorący i obfitujący w wydarzenia czas we wrocławskim Centrum.  

To już po raz trzynasty trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery pn.:

 

”Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”.

 

OTK - inicjatywa Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Sektorowej Rady ds. Kompetencji Komunikacja Marketingowa.

 

Ruszyliśmy na wyprawy by wspierać w rozwoju KARIERY, KOMPETENCJI i KREATYWNOŚCI:

  • kadrę publicznych służb zatrudnienia i Wojska Polskiego,
  • osoby bezrobotne,
  • młodzież szkół średnich.

Za realizację wspólnych przedsięwzięć dziękujemy naszym partnerom:

  • Powiatowemu Urzędowi Pracy w Trzebnicy i Strzelinie,
  • Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej Horyzont,
  • Ośrodkowi Aktywizacji Zawodowej we Wrocławiu,
  • Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra,
  • Centrum Kształcenia Ustawicznego i Elektronicznym Zakładom Naukowym oraz Centrum Kształcenia Zawodowego.

 

 OTeK-owy PONIEDZIAŁEK

Poniedziałek rozpoczęliśmy od szkolenia „Kariera w IT”, prowadzonego przez pana Macieja Murasa, wykładowcę w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej „Horyzont”.

Nasz prelegent zdradził kulisy pracy w branży informatycznej, a także opowiedział, jakie kroki należy podjąć, aby stać się jej częścią. Odbiorcy szkolenia- pracownicy Powiatowych Urzędów Pracy
w województwie dolnośląskim, z zainteresowaniem zgłębiali wiedzę na temat możliwości zatrudnienia w IT, obiecując wykorzystać ją w pracy ze swoimi klientami.

scrin z komputera podczas webinarium

 

„Odkryj swoje kompetencje” stało się hasłem przewodnim rozgrywek symulacyjnej gry ekonomicznej Chłopska Szkoła Biznesu rozegranej przez młodzież trzebnickich szkół ponadpodstawowych a także osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy. Rozgrywka budziła wiele emocji, gdyż każdy z graczy w praktyce mógł wcielić się w role przedsiębiorcy i trenować szereg kompetencji społecznych a także kształtować postawę przedsiębiorczą. Młodzież w trakcie gry aktywnie prowadziła negocjacje, planowała i konsekwentnie realizowała swoje strategie przedsiębiorcze, które w konsekwencji przyczyniły się do wyłonienia zwycięzców rozgrywek.zkolenia- pracownicy Powiatowych Urzędów Pracy

w województwie dolnośląskim, z zainteresowaniem zgłębiali wiedzę na temat możliwości zatrudnienia w IT, obiecując wykorzystać ją w pracy ze swoimi klientami.

uczestnicy ekonomicznej gry strategicznej

 

OTeK-owy WTOREK

We wtorek nasi doradcy spotkali się z uczniami ostatnich klas Elektronicznych Zakładów Naukowych. Wspólnie staraliśmy się znaleźć odpowiedź na pytanie „Co dalej, maturzysto”. Uczniowie dyskutowali na temat własnej przyszłości zawodowej- od metod dalszej edukacji aż po sposoby na rozpoczęcie pracy zawodowej. Pomimo ogromnej różnorodności planów i pomysłów na siebie, uczniów EZN łączy jedno- ich przyszłość zawodowa wygląda bardzo obiecująco, co zaobserwowaliśmy podczas wspólnej analizy potrzeb rynku pracy dla osób z ich wykształceniem. ;)

 

Zainteresowania, Zawód, Zatrudnienie - 3Z na drodze do mojej kariery – pod takim tytułem odbyło się spotkanie doradców zawodowych z naszego Centrum z uczniami Technikum Ekonomicznego Fundacji Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra.

uczestnicy spotkania - 3Z na drodze do kariery

Uczniowie w ramach przygotowań do wejścia na rynek pracy poznali odpowiedzi m.in. na pytania:

Jakie jest zapotrzebowanie na ekonomistów na rynku pracy?

Jakie oczekiwania wobec kandydatów na ekonomistów mają pracodawcy?

Jak wygląda sytuacja na rynku pracy dla osób z niepełnosprawnościami?  

Nasi goście wykonali też test zainteresowań zawodowych, a tym samym poszerzyli swoją wiedzę o własnym potencjale zawodowym.

 

 

 

OTeK-owa ŚRODA

Cv - każdy, kto szukał pracy -  pisać potrafi, wystarczy sięgnąć do Internetu i  znajdziemy mnóstwo wzorów i wskazówek. Ale czasami od przybytku „głowa boli”.  I który wzór wybrać ? „Kreatywne CV” – to myśl przewodnia spotkania doradców wrocławskiego Centrum Kariery z osobami bezrobotnymi zarejestrowanymi w Powiatowym Urzędzie Pracy w Strzelinie.

Uczestnicy spotkania szukając pracy nie raz pisali swoje cv. Zastanawialiśmy się zatem, jak sporządzić swoją aplikację i wyróżnić się spośród innych kandydatów? Z jakich kreatorów korzystać, a może tylko się zainspirować?

Uczestnicy spotkania w Strzelinie

 

OTeK-owy CZWARTEK

Nasze drugie spotkanie z uczniami Technikum Ekonomicznego Fundacji Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra było dopełnieniem wizyty młodzieży w siedzibie DWUP. Tym razem, w ramach zajęć „Być albo nie być… przedsiębiorcą” młodzi ekonomiści mogli zweryfikować poziom swoich kompetencji przedsiębiorczych w rozgrywce „Chłopskiej szkoły biznesu”. Gra jak zwykle wzbudziła wiele emocji i okazała się ciekawym i przyjemnym sprawdzianem kompetencji przyszłych techników ekonomistów.

uczestnicy warsztatów ekonomicznej gry strategicznej

 

Wojsko zawsze musi być „na czasie”, dlatego dla doradców zawodowych z Ośrodka Aktywizacji Zawodowej przeprowadziliśmy seminarium pn. „Kariera, kompetencje, kreatywność – nowe trendy w poradnictwie zawodowym”. Spotkanie było okazją do przedstawienia zmian zachodzących na rynku pracy, nowych metod w poradnictwie zawodowym oraz dyskusji nad doborem przydatnych metod w świadczeniu usług dla żołnierzy kończących karierę w „mundurze” a rozpoczynających pracę w „cywilu”.

uczestnicy webinarium w Ośrodku Aktywizacji Zawodowej

 

OTeK-owy PIĄTEK

Hasło tegorocznego OTK „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność” stało się jednocześnie myślą przewodnią czwartkowej konferencji zorganizowanej przez Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu. Wystąpienia zaproszonych prelegentów wskazywały jak szkoła na różne sposoby rozwija w uczniach tytułowe hasła w praktyce.

 

Nasze działania w ramach OTK 

uczestnicy spotkania

zakończyliśmy spotkaniem z uczniami Centrum Kształcenia Ustawicznego pod hasłem „Aktywny na rynku pracy”. 

Informacje o zawodach deficytowych i nadwyżkowych, oczekiwaniach pracodawców, metodach poszukiwania pracy i możliwościach wsparcia w rozwoju zawodowym jest tym, czego potrzebuje każdy kończący naukę i wchodzący na rynek pracy. Z taką pigułką informacji uczestnicy zakończyli nasze spotkanie i są gotowi do aktywnego rozwoju na rynku pracy.

Wprowadził: 
utworzono: 21-10-2021
ostatnia modyfikacja: 27-10-2021
Strona główna
Powrót
Drukuj
Pobierz PDF
Wypowiedz się