OTK 2019
we wrocławskim Centrum Kariery
„Pasja, Profesja, Powołanie”
21.10. Kariera w mundurze
Konferencja dla doradców zawodowych z publicznych służb zatrudnienia, szkolnych doradców zawodowych, doradców z akademickich biur karier, poradni psychologiczno-pedagogicznych.
O pracy w zawodach mundurowych opowiadali przedstawiciele:
• Ośrodka Aktywizacji Zawodowej we Wrocławiu
• Wojskowej Komendy Uzupełnień
• Akademii Wojsk Lądowych
• Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu Strachowicach
• Komendy Wojewódzkiej Policji
• Komendy Wojewódzka Straży Pożarnej.
22.10. Mój potencjał zawodowy w środowisku pracy.
Warsztaty grupowe dla bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Wrocław, obejmujące badanie preferencji zawodowych.
We współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy we Wrocławiu doradcy zawodowi przeprowadzili grupową poradę zawodową dla osób bezrobotnych pt. „Mój potencjał zawodowy w środowisku pracy”. Po badaniach testowych omówiono wyniki i możliwe ścieżki rozwoju zawodowego.
22.10 Jesienne Targi Pracy w Strzelinie.
Obsługa stoiska targowego. Udzielanie informacji nt. działalności CIiPKZ we Wrocławiu, a także w zakresie skutecznych metod poszukiwania pracy, sytuacji na lokalnym rynku pracy i zasad przygotowania cv.
Organizator targów - Powiatowy Urząd Pracy poprzez organizację imprezy targowej chciał umożliwić osobom bezrobotnym, bezpośredni kontakt z pracodawcami zainteresowanymi zatrudnianiem mieszkańców powiatu strzelińskiego oraz agencjami zatrudnienia posiadającymi oferty pracy krajowej i zagranicznej, zwłaszcza w obszarze opieki nad osobami starszymi. Ponadto odwiedzający targi mogli na miejscu skorzystać z porad instytucji rynku pracy, m.in. Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, OHP oraz Centrum Kariery DWUP.
23.10. Czy pasja może stać się profesją? Czyli jak zaplanować karierę zawodową, by praca była przyjemnością.
Prelekcja dla osób bezrobotnych oraz dorosłej młodzieży ze szkół powiatu trzebnickiego.
We współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Trzebnicy przedstawiono usługi świadczone przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej osobom bezrobotnym oraz dorosłej młodzieży z Zespołu Szkół Nr I i II w Trzebnicy, PZS w Żmigrodzie oraz Obornikach Śląskich.
23.10 Być albo nie być.. przedsiębiorcą.
Finał rozgrywek symulacyjnej gry ekonomicznej Chłopska Szkoła Biznesu z udziałem najlepszych graczy wyłonionych podczas wcześniejszych rozgrywek w szkołach średnich powiatu trzebnickiego. Walka o zwycięstwo była zawzięta do ostatniej minuty! Nagrodziliśmy cztery najlepsze pary:
Miejsce I - Asia+Karolina PSZ Żmigród
Miejsce II - Michał+Wojtek PZS Oborniki Śląskie
Miejsce III - Marcel+Michał LO II w Trzebnicy
Miejsce IV Wiktor+Kacper LO I w Trzebnicy
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na przedsiębiorczej ścieżce kariery!
Dziękujemy powiatowemu Urzędowi Pracy w Trzebnicy za organizację i wspaniałą koordynację przedsięwzięcia.
24.10 Bądź pasjonatem w swojej pracy.
Pomoc pracodawcy w indywidualnym rozwoju pracowników Urzędu Statystycznego we Wrocławiu
Na wniosek Urzędu Statystycznego we Wrocławiu objęto usługą – indywidualnym rozwojem zawodowym kilku pracowników. Porady będą kontynuowane w październiku i listopadzie 2019 r.
24.10 Bez pasji jesteśmy skazani na przeciętność.
Dzień otwarty Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.
W ramach Dnia Otwartego w Centrum nasi doradcy byli w pełnej gotowości do udzielania informacji zawodowych. Szybka odpowiedź na pojawiające się pytanie dotyczące kariery zawodowej to domena Internetu. Jednak kiedy ten nie spełnia oczekiwań, bo przecież każdy z nas jest w innej sytuacji – profesjonaliści służą pomocą! Dzień otwarty był okazją do poznania nas i tego, czym się zajmujemy.
25.10 Bądź profesjonalistą w pracy.
Warsztaty pn. „Komunikacja z elementami asertywności” dedykowane dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.
Współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy we Wrocławiu zaowocowała kolejną edycją szkolenia dla pracowników urzędu. Przedstawiono ofertę usług świadczonych przez wrocławskie Centrum Kariery, a następnie odbyła się rozgrywka symulacyjnej gry ekonomicznej „Chłopska Szkoła Biznesu”, która stała się pretekstem do omówienia zasad rozwiązywania konfliktów, komunikowania się, słuchania, negocjowania, ćwiczenia postaw asertywnych.
25.10 Praca-inwestycja w siebie.
Obsługa stoiska targowego. Udzielanie informacji nt. działalności CIiPKZ we Wrocławiu, a także w zakresie skutecznych metod poszukiwania pracy, sytuacji na lokalnym rynku pracy i zasad przygotowania CV.
Targi zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Wrocławiu skierowane były do młodzieży kończącej naukę w Technikum nr 15 we Wrocławiu. Uczestnicy Targów mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat rynku pracy, aktualnych ofert pracy w kraju i za granicą, zasad rekrutacji oraz wymagań stawianym kandydatom do pracy.