Pokolenia na rynku pracy -...
grafika
Powiązane galerie
grafika
Dodano: 30-05-2019
Ilość fotografii: 30

Centra Kariery DWUP świętują 20-lecie swojej działalności. To aktywne świętowanie i z tej okazji przygotowano cykl czterech seminariów pod hasłem „Człowiek – Praca – Rozwój”. Pierwsze z nich zorganizowano, 29 maja we Wrocławiu.

Świętować można na różne sposoby, a my wolimy w sposób praktyczny i zawodowo. Dlatego z okazji 20-lecia istnienia naszych Centrów Kariery organizujemy serię seminariów, które mają nam pomóc zrozumieć obecny rynek pracy, ale też wybiec trochę w przyszłość. Zmiany pokoleniowe są nieuniknione to wiadomo, ale nie do końca wiadomo jak nimi zarządzać i o tym dużo dyskutujemy – mówi Bartosz Kotecki, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

We wrocławskiej odsłonie święta Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej DWUP wzięło udział blisko 50 osób. To eksperci rynku pracy, doradcy zawodowymi z Dolnego Śląska i przedstawicielami nauki. Seminaria organizowane są pod patronatem honorowym marszałka województwa dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego i są elementem obchodów 100-lecia istnienia Publicznych Służb Zatrudnienia.

Tymi seminaria chcemy popularyzować idę poradnictwa zawodowego w obliczu wyzwań i zmian na rynku pracy. Nasi doradcy Centrum Kariery na bieżąco śledzą sytuację, bo też na co dzień pomagają Dolnoślązakom w wybieraniu właśnie tej właściwej drogi zawodowej. Postępujący rozwój technologii i automatyzacji procesów produkcyjnych, administracyjnych i organizacyjnych, zmiana pokoleń to tematy, które powinniśmy cały czas zgłębiać – wyjaśnia Zuzanna Bielawska, wicedyrektor DWUP.

I tak też się dzieje. O „Pokoleniach na rynku pracy” i różnicach między nimi opowiadał w inauguracyjnym wystąpieniu dr Michał Grala z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Dolnym Śląsku zajęła się sposobami rekrutacji z punktu widzenia pracodawcy. Słowem na co zwraca uwagę pracodawca podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Dr Violetta Drabik-Podgórna z Zakładu Poradoznawstwa Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z dużym znaczeniem dialogu w konstrukcji kariery.

Mariola Ziomek oraz Aneta Parzoń ze Studenckiego Koła Naukowego Life Designing Uniwersytetu Wrocławskiego przedstawiły spojrzenie młodych doradców na rynek pracy i zasady na nim rządzące.

Oprócz wystąpień zaplanowano również część warsztatową. Podczas intensywnych 90 minut w ramach warsztatu „Międzypokoleniowe marzenia i cele” Marta Geisler połączyła ćwiczenia z prezentacją innowacyjnego narzędzia The Coaching Maps, którego jest współautorką.

Podczas pierwszego seminarium gościliśmy przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Urzędu Miasta Wrocławia, członków Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, kadrę Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Wojewódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Centrum Kształcenia Praktycznego, Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu, Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, doradców zawodowych z Centrów Informacji i Planowania Kariery DWUP oraz Powiatowych Urzędów Pracy regionu wrocławskiego.

Kolejne seminarium, tym razem zatytułowane „Doradztwo zawodowe – perspektywy i praktyczne rozwiązania” zaplanowano na 6 czerwca w Jeleniej Górze.

 

Seminarium Wrocław

Wprowadzono: Magdalena Łukowska
utworzono: 30-05-2019
ostatnia modyfikacja: 30-05-2019
Strona główna
Powrót
Drukuj
Pobierz PDF
Wypowiedz się