DWUP - CIiPKZ - Banerek [ v 02 e ] - Strona główna.jpg
ciipkz-topn.png
banero.jpg
CBOP2.jpg
facebookciipkz.jpg
Opcje zaawansowane
 
Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Dla pracodawców
Dołączone pliki

Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej na Wniosek Pracodawców udzielają bezpłatnej pomocy we wspieraniu rozwoju zawodowego Pracodawcy i jego pracowników poprzez udzielanie indywidualnych porad zawodowych.

Poradnictwo zawodowe wspiera procesy zmierzające do efektywnego wykorzystania potencjału pracowników. Doradcy udzielają pomocy między innymi w doborze szkoleń lub profilu studiów podyplomowych.

Poprzez rozwój zawodowy rozumiemy uzupełnianie przez pracowników wiedzy niezbędnej do prawidłowego wykonywania zadań na aktualnym stanowisku, a także rozwijanie dodatkowych kompetencji pod kątem awansu, przesunięcia na inne stanowisko lub zmiany organizacyjnej.

Rozwój zawodowy to proces przebiegający przez większość życia. U każdego rozpoczyna się w różnym wieku, jednak zawsze związany jest z rozwojem umiejętności, zdolności, wiedzy, oraz cech osobowości odnoszących się do pracy zawodowej. Dzięki przemyślanym krokom, można znaleźć dającą zadowolenie i dobre warunki finansowe pracę lub pracować z satysfakcja na aktualnym stanowisku.

Rozwój zawodowy jest coraz częściej doceniany przez Pracodawców, którzy kształcą swoich pracowników. Przed pracownikiem coraz częściej stają wymagania, oczekiwania, wymuszające nabywanie wiedzy, umiejętności i pewne zachowania. Zmiany w pracy powodują konieczność adaptowania się w zmieniających się warunkach, co wymusza kształtowanie się pożądanych kompetencji. Pracownik też sam odczuwa potrzebę samorealizacji, rozwoju zawodowego, co wynika z zainteresowań, potrzeb, ambicji i motywacji, dlatego też pracownikowi należy poświęcić dużo uwagi, zachęcać do uczestnictwa w szkoleniach, treningach i w ten sposób ukierunkowywać jego rozwój.

Możliwość rozwoju zawodowego stanowi dla pracowników jedną z podstawowych wartości w życiu zawodowym. Nieadekwatne działania rozwojowe Pracodawców w stosunku do pracowników mogą rodzić u pracowników poczucie niezadowolenia, wypalenia zawodowego i prowadzić do odejścia dobrych, wartościowych osób. Bardzo istotne jest tworzenie odpowiednich warunków wspierających pracowników w realizacji ich planów rozwojowych, integracji celów pracowników z celami organizacji. Pracownik usatysfakcjonowany, zadowolony, doceniony to dobry i wydajny pracownik.

Każda inwestycja powinna przynosić zyski. Przede wszystkim zaś inwestycja w pracowników. Dlaczego? Ponieważ:

  • to bardzo często pracownicy decydują o sukcesie firmy
  • prawidłowy rozwój zawodowy pracownika jest dla firmy bardzo korzystny, gdyż tworzy atmosferę zadowolenia z pracy, stabilizuje zatrudnienie, korzystnie wpływa na efektywność itd.

Aby prowadzić stabilną i skuteczną politykę rozwoju kompetencji firma musi sobie zapewnić stabilny i kompetentny personel.

 

PRACODAWCO już dziś skorzystaj z bezpłatnej możliwości udzielenia pomocy w swoim rozwoju zawodowym oraz Twoich Pracowników.

Wprowadził: Concept INTERMEDIA
utworzono: 10-01-2013
ostatnia modyfikacja: 27-07-2016
Strona główna
Powrót
Drukuj
Pobierz PDF
Wypowiedz się